Warning: Declaration of cyberchimps_Walker::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = NULL) in /home/qmpmarke/public_html/wp-content/themes/ifp/cyberchimps/functions.php on line 0

Warning: Declaration of Cyberchimps_Fallback_Walker::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Page::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/qmpmarke/public_html/wp-content/themes/ifp/cyberchimps/functions.php on line 0

Warning: Declaration of Cyberchimps_Fallback_Walker::start_el(&$output, $page, $depth, $args, $current_page) should be compatible with Walker_Page::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = Array, $current_object_id = 0) in /home/qmpmarke/public_html/wp-content/themes/ifp/cyberchimps/functions.php on line 0
برنامه ریزی بازاریابی و فروش سیستماتیك پارك بازاریابی ایران| برنامه استراتژی بازاریابی و فروش

برنامه ریزی بازاریابی و فروش سیستماتیک و خدمات برنامه بازاریابی و فروش

برنامه ریزی بازاریابی و فروش سیستماتیک پارک بازاریابی ایران بر اساس مدل فیلیپ کاتلر می باشد. که در ابتدا اقدام به تحقیقات بازاریابی کمی و کیفی نموده و سپس تدوین استراتژی بازاریابی در حوزه های مختلف می‌نماید.

اولین مرحله جهت برنامه ریزی بازاریابی Marketing Planning تحقیقات بازاریابی کیفی ، تحقیقات بازار ، تحقیقات بازاریابی کمی می باشد.

پس از گردآوری اطلاعات ، مرحله بعد برای برنامه ریزی فروش شامل بخش بندی ، هدف گذاری ، جایگاه یابی می باشد که بر اساس ماتریس 

های تدوین استراتژی برگرفته از مدل دیوید صورت می پذیرد.

برنامه ریزی بازاریابی - نمودار رشد - برنامه ریزی بازاریابی و فروش

مرحله بعد به منظور برنامه ریزی بازاریابی و فروش ، برندینگ ، تدوین سیاست های های قیمت گذاری ،توزیع و پخش ، ترفیعات و ارتباطات شامل تبلیغات ، فروش حضوری ، تخفیفات و. . .

می گردد.

مرحله بعد برای برنامه استراتژی فروش برنامه محصولات و خدمات

برنامه خدمات پس از فروش ،برنامه تبلیغات و روابط عمومی

در مراحله نهایی برنامه فروش و بازاریابی ، داشبورد ارزیابی عملکرد بازاریابی و فروش آماده می گردد

در نهایت جهت برنامه ریزی فروش آموزش لازم جهت بهره برداری بهینه از نیروی فروش  ، مدیریت ارتباط با مشتری CRM ، مدیریت منابع انسانی در حوزه فروش و بازاریابی HRM

مدیریت تعالی برند یکی از اجزا اساسی در برنامه بازاریابی می باشد.

برنامه ریزی فروش شامل برنامه بازاریابی صادرات محور نیز می گردد.

کلیه موارد فوق جهت برنامه بازاریابی در دستور کار قرار گرفته و در نهایت این استراتژی‌ ها  توسط فرم های عملیاتی برنامه ریزی بازاریابی مدل ۳۶۰ اجرایی می‌شود. در این فرم ها بهینه‌سازی زنجیره ارزش بازاریابی و فروش به صورت عملیاتی حاصل می‌شود.

برنامه ریزی بازاریابی یکی از مهم ترین و کار آمدترین ابزار بازاریابی به منظور پیشرفت هر نوع کسب و کاری می باشد. نکته مهم این است که برنامه ریزی به تنهایی و به خودی خود عامل موفقیت سازمان یا محصول در بازار نمی شود.

عنصری که باعث موفقیت سازمان شما خواهد شد تعهد مدیران به اجرای یک برنامه ریزی بازاریابی درست و به هنگام است. شناسایی فعالیت های تک تک های پرسنل واحدهای سازمان، شناسایی بازارهای هدف که به محصول شما نیازمندند و یا به آن علاقه دارند و سپس جذب و وفادارسازی مشتریان به منظور کاهش هزینه های تبلیغاتی و همچنین افزایش درآمدهای ناشی از مراجعه مشتریان براساس این برنامه باید با توجه به تمام شرایط محیطی، سیاسی و اقتصادی جامعه تدوین گردد.

بارها از مدیران صنایع و خدمات مختلف شنیده می شود که در عصر کنونی برنامه ریزی و تدوین استراتژی های پنج ساله و حتی یک ساله کارامد نبوده اند. پاسخی که به این مدیران می توان ارائه نمود اینکه افراد و تیم های برنامه ریزی در صورت داشتن مهارت در برنامه ریزی، تمامی موارد مطروحه (داخلی و محیطی) را در برنامه ریزی در نظر گرفته و پس از از خرد نمودن این برنامه ها، به برنامه های روزانه یا برنامه روزی می رسند.

برنامه ریزی بازاریابی - فرایند بازاریابی - برنامه بازاریابی

این فرایند شامل انجام تحقیقات جامع بازاریابی ، تدوین استراتژی پنج ساله، سه ساله و یک ساله ، برنامه عملیاتی سه ماهه و در نهایت برنامه های اجرایی ماهیانه و از ریز شدن آن ، برنامه روزانه استخراج و به اجرا گذاشته می شود.

تدوین این فرم ها به کمک ۳۵ نفر اعضای هیئت علمی دکترین مدیریت بازرگانی، اقتصاد و تکنولوژی صورت پذیرفته است. و در برخی سازمان‌های نظارتی مورد تأیید قرار گرفته است. همکاری با سازمان توسعه تجارت ایران، کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، پژوهشگاه صنعت نفت (با هدف تجاری‌سازی دانش فنی) و برخی سازمان‌های دیگر با هدف معرفی این مدل به شرکت‌های تابعه و تحت پوشش تاکنون با موفقیت انجام شده است.

مشاور بازاریابی جهت استقرار مدل برنامه بازاریابی در شرکت‌های حوزه صنایع غذایی ، برنامه ریزی بازاریابی صنعت ساختمان ، برنامه بازاریابی صنعت مبلمان ، تجهیزات و ادوات کشاورزی ، اتوماسیون اداری مسکونی ، تجهیزات صنعتی، برنامه ریزی بازاریابی تجهیزات وابسته خودرو سبک و سنگین ، برنامه بازاریابی شرکت‌های بازرگانی ، موسسات خدماتی، موسسات غیرانتفاعی و خیریه  ، برنامه ریزی بازاریابی موسسات مالی و اعتباری و همچنین برنامه ریزی بازاریابی بانک و بیمه و .. انجام شده است.

سرفصل های برنامه ریزی بازاریابی 

  1.  برنامه ریزی بازاریابی کوتاه مدت
  2.  برنامه بازاریابی میان مدت
  3.  برنامه بازاریابی بلند مدت ( استراتژیک )

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رزومه فعالیت‌ها و مشتریان با ما تماس بگیرید: ۷۷۶۵۵۸۱۰


برنامه بازاریابی اینترنتی ؛ آخرین تغییرات اساسی در برنامه بازاریابی FG360 درجه در پارک بازاریابی ایران :

تا سال ۱۳۹۳ کلیه برنامه های بازاریابی در شرکت های مختلف بر اساس روش های سیستماتیک بازاریابی و اغلب سنتی انجام می شدند. و بکارگیری روش ها و برنامه بازاریابی اینترنتی جایگاه محدودی در مقابل سایر برنامه ها ایجاد می نمود.

اما از ابتدای سال ۱۳۹۳ بخش مهمی از برنامه ریزی های مشاورین پارک بازاریابی ایران برای شرکت ها و سازمان ها به مباحث برنامه بازاریابی اینترنتی معطوف گردید. البته مطابق تحقیقات صورت پذیرفته در سایر کشور ها و در شرکت های هم پیمان پارک بازاریابی ایران درسایر کشورها ، سهم برنامه بازاریابی اینترنتی خیلی بیشتر از چیزی است که در ایران رواج یافته است.

دلایل و موانع متعددی در سر راه برنامه ریزان بازاریابی اینترنتی در ایران وجود دارد. اما از ابتدای سال ۱۳۹۳ ارکان برنامه بازاریابی اینترنتی در شرکت های ایرانی ، توسط پارک بازاریابی ایران در کنار سایر برنامه های بازاریابی تدوین و اجرایی گردیده است.

اما تا اواسط سال ۱۳۹۵ به دلیل عدم پذیرش مدیران شرکت های بزرگ، بخش “برنامه بازاریابی اینترنتی” بیشتر برای شرکت های کوچک و متوسط تدوین می گردید اما پیشنهاد مشاورین پارک بازاریابی ایران با توجه به نتایج تحقیقات بازاریابی دوره ای ، نشان داد که غفلت از برنامه بازاریابی اینترنتی برای شرکت های بزرگ علاوه برآنکه صرفه جویی در هزینه های بازاریابی دارد، موجب پیشگیری از حذف آنان نیز می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی اینترنتی می توانید به صفحه بازاریابی اینترنتی مراجعه نمایید.