Warning: Declaration of cyberchimps_Walker::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = NULL) in /home/qmpmarke/public_html/wp-content/themes/ifp/cyberchimps/functions.php on line 0

Warning: Declaration of Cyberchimps_Fallback_Walker::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Page::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/qmpmarke/public_html/wp-content/themes/ifp/cyberchimps/functions.php on line 0

Warning: Declaration of Cyberchimps_Fallback_Walker::start_el(&$output, $page, $depth, $args, $current_page) should be compatible with Walker_Page::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = Array, $current_object_id = 0) in /home/qmpmarke/public_html/wp-content/themes/ifp/cyberchimps/functions.php on line 0
پارک بازاریابی ایران | بازاریابی بین الملل

بازاریابی بین الملل

محققان پارک بازاریابی ایران اعتقاد دارند شرکتی که تنها در بازار داخلی مهارت بازاریابی و فروش داشته باشد در نهایت آن را نیز از دست خواهد داد. رقبای قوی خارجی به طور اجتناب ناپذیری خواهند آمد و شرکت شما را به چالش خواهند کشید. نگاه مشاوران بازاریابی بین الملل در عصر حاضر این است که کسب و کار بدون مرز است و یکی از بهترین مسیرهای رشد برای یک شرکت آن است که در سطح منطقه و یا در سطح جهان فعالیت نمایند و این موضوع در کشور ما بسیار رایج می باشد که مدیران تولید شرکت های تولیدی از خروج محصول از کشور تردید دارند.

آنها موانع و خطرهایی را که ناشی از تعرفه ها، اختلاف در زبان، اختلاف در فرهنگ، کاهش نرخ ارزها و … را مدنظر قرار می دهند.

بنابراین مشاوران پارک بازاریابی ایران طی یک فرایند بازاریابی بین الملل و صادراتی تمام مشکلات پیش روی هر خدمت و یا محصول صادراتی را ارزیابی نموده و راه کارهایی موفق را در هر یک از روش های صادراتی عرضه نموده اند که در شرکت های تولیدی و خدماتی متفاوتی آن را اجرا نموده اند.

برخی از این روش ها عبارتند از :

۱٫ صادرات غیرفعال با سیستم های پیشرفته و بدون وجود دانش صادراتی

۲٫ صادرات فعال با استفاده از توزیع کنندگان در دیگر کشورها

۳٫ افتتاح دفاتر فروش در خارج از کشور ایران

۴٫ تأسیس کارخانه ها در خارج از کشور ایران

۵٫ تأسیس ستادهای منطقه ای در خارج از کشور ایران

شرکت ها هنگام گسترش در خارج از کشور در ابتدا کنترل های اداری کمی را اعمال می نمایند و ترجیح می دهند تا به مدیران محلی اعتماد نمایند.

در مرحله بعد شروع به اعمال مقداری کنترل راهبردی با هدف استاندارد نمودن برنامه ریزی جهان و فرایندهای تصمیم گیری می نمایند.

با توجه به این فرایند، مشاوران بازاریابی این مجموعه شکست های خارجی محصولات را به دسته های زیر بخش بندی نموده و جهت جلوگیری از این شکست ها راه کارهای علمی و عملیاتی خود را طراحی و اجرا نموده اند.

۱٫ شکست در صرف زمان و هزینه جهت مشاوره، جذب و یادگیری بازاهای جدید

۲٫ شکست در راستای اخذ اطلاعات آماری و تحقیقات بازار و بازاریابی بین الملل قابل اعتماد در خصوص بازار جدید

۳٫ شکست در تعاریف رفتار مصرف کنندگان بازارهای هدف

۴٫ شکست در تطبیق محصول و یا آمیخته بازاریابی

۵٫ شکست در ارائه خدمات کافی

۶٫ شکست جهت یافتن شرکای راهبردی (استراتژیک) مناسب

در نهایت ذکر این نکته مهم به نظر می رسد که خروج یک محصول و یا خدمت می تواند بسیار سریع و بدون درگیر نمودن صاحبان کالا با مشکلات مذکور صورت پذیرد. در صورت تمایل، شما نیز با واحد صادرات پارک بازاریابی ایران ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های بازاریابی الملل راه گشا در راستای فرایندهای صادراتی بهره مند گردید.

مشاورین پارک بازاریابی ایران آماده ارائه مشاوره ور حوزه بازاریابی بین الملل به مدیران شرکت ها و سازمان های مختلف هستند.